Arsenal je premagal Wolvese z 2:0 in začel novo sezono Premier lige

V prvi tekmi Premier League 2024/25 je Arsenal premagal Wolves z 2:0 in tako dobro začel novo sezono prvenstva. Bukayo Saka in Kai Havertz sta na tekmi prispevala vsak gol in podajo za zmago ekipe na stadionu Emirates. Čeprav ni šlo za klasično predstavo, je izjemna predstava obeh poskrbela za udoben začetek Arsenala.

Na začetku tekme so Wolvesi takoj zavzeli obrambno držo in Arsenalu niso pustili zlahka vstopiti v stanje igre. Vse do 25. minute tekme je Arsenal postopoma prevzemal nadzor nad ritmom igre. Takrat je Saka, ki je nosil dres Arsenal št. 7, po prejetju žoge na desni strani zarezal v notranjo linijo in poslal čudovit predložek. Havertz je v malem kazenskem prostoru premagal vratarja Wolvesov Joseja Sa in zadel z glavo. Gol Havertza je ekipi vlil več samozavesti in tudi dober začetek te tekme.

Tekma ni bila enostranska in Wolvesi so skoraj izenačili rezultat pred koncem prvega polčasa. Novi strelec Jurgen Strand-Larsson je sprejel predložek Hwang Hee-chana in z glavo poslal žogo z glavo, toda vratar Arsenala David Raya jo je ubranil.

image 4

Ob vstopu v drugi polčas so bili Wolvesi bolj aktivni v drugem delu igre. V 62. minuti je branilec Wolvesov Ait-Noori streljal z velike razdalje, kar je povzročilo, da se je Raya spotil, a je žoga na koncu zletela nekoliko mimo gola. Arsenal je ohranil nevarnost v protinapadu. V 74. minuti je Saka dobil žogo na robu kazenskega prostora in posredoval v notranjosti, nato pa z nizkim strelom žogo zadel v bližnjo vratnico in ekipi pripomogel k povišanju vodstva na 2:0.

Ko se je tekma bližala koncu, so Wolvesi še vedno poskušali najti priložnost za gol. V sodnikovem dodatku je Sarabia sprejel predložek Cunhe in poskušal zadeti z volejem, a je žogo na žalost znova ubranil vratar Arsenala Raya, igralec sam pa je zaključil tudi nasprotnikovo blokado.

Čeprav Arsenalova predstava ni bila popolna, je bila to dovolj, da so na prvi tekmi nove sezone osvojili vse tri točke. Z napredovanjem sezone verjamem, da bomo priča vse bolj razburljivim dvobojem in hudi konkurenci. Topel opomnik: Nova sezona se je začela. Če želite kupiti nogometni dresi kompleti, bodite pozorni na mojo spletno stran!