Newcastle United je premagal Tottenham z 2:1 in tako svojemu nasprotniku zadal prvi poraz v sezoni

V tretjem krogu Premier lige je Newcastle United s ključnim golom Alexandra Isaka premagal Tottenham Hotspur z 2:1 in tako svojemu nasprotniku zadal prvi prvoligaški poraz v sezoni. S to zmago je Newcastle osvojil dragocene tri točke, svoje točke pa dvignil na sedem točk in zasedel četrto mesto v ligi.

Po začetku tekme so domači v dres Newcastle United pokazali zagon domače ekipe. V 37. minuti so izbranci Eddieja Howea povedli pri preprečevanju izenačenja. Lloyd Kelly je poslal natančen predložek z leve strani, Harvey Barnes pa je hitro sledil in s prvim spretnim strelom poslal žogo v daljši kot ter tako poskrbel za vodstvo Newcastla z 1:0.

Stanje na igrišču pa se je v drugem polčasu močno spremenilo. V 55. minuti je Mandisong z nizkim strelom poskrbel za napako vratarja Newcastla Popeja, nato pa je Dan Burn, ko je poskušal izbiti dodatni strel Brennana Johnsona, žogo pomotoma izbil v lastna vrata in izid je bil izenačen na 1:1. Ta avtogol je pokazal, da so številni napadi Mandisonga, Odobeta in Johnsona močno pritiskali na obrambo Newcastla.

image

Tottenham je prevzel pobudo na igrišču, a prednosti ni uspel pretvoriti v gol več. V 78. minuti tekme je Newcastle po polnem napadu Tottenhama zagrabil obrambno vrzel in sprožil hiter protinapad. Jacob Murphy, ki je vstopil kot menjava, je po ukradeni žogi na sredini igrišča hitro napredoval in podal do Isaaca, ki je brez težav potisnil žogo v gol in pomagal Newcastlu do ponovnega vodstva. Ta zadetek je bil kot močan udarec s pestjo, ki je povsem zlomil Tottenhamovo ofenzivo, občinstvo na St. James’ Parku pa je v kritičnem trenutku znova videlo sijajno predstavo dresov Newcastla.

Ta zmaga je velikega pomena za Newcastle. To ni le njihova druga domača zmaga v letošnji sezoni, temveč tudi prvič po sezoni 2000/01, da so na uvodu v Premier League dobili dve zaporedni domači tekmi. Obenem ta rezultat Newcastle postavlja tudi na četrto mesto lestvice.

Nato bo Newcastle izzval Wolves v gosteh 15. septembra po dnevu mednarodne tekme. Ali lahko igralci v nogometni dresi kompleti Newcastla nadaljujejo niz zmag? Obenem se bo Tottenham doma pomeril z Arsenalom, ta londonski derbi pa bo znova preizkusil njihovo moč in vzdržljivost.