Olimpijske igre v Parizu: Hayes je vodil ZDA do velike zmage nad Zambijo

Ameriške ženske nogometne reprezentance so zmagale na prvi tekmi olimpijskih iger v Parizu s 3:0 nad Zambijo, nova selektorica Emma Hayes pa je dobro začela. Ta tekma nam je omogočila, da smo videli moč ameriškega ženskega nogometa, še posebej ofenzivno moč v prvem polčasu, zaradi katere je vsak navijač, ki je prišel gledat tekmo, občutil vizualno pojedino.

Po žvižgu je ameriška ekipa prevzela pobudo in pogosto ogrožala zambijska vrata. V 17. minuti je Trinity Rodman v nogometni dresi za otroke ZDA povedel v preboju zambijske obrambne črte. Po prejeti podaji soigralke v kazenskem prostoru je žogo mirno poslala v mrežo in pomagala ameriški ekipi pri vodstvu z 1:0. Le tri minute pozneje je Mallory Swanson dosegla dva zaporedna zadetka in povišala rezultat na 3:0. Napad ameriške ekipe je prišel kot plima, zambijska ekipa je bila izčrpana od obrambe in situacija je bila zelo pasivna.

image 5

Da je bila zadeva še hujša, je bil v 34. minuti zambijski branilec Paulin Zulu zaradi taktičnega prekrška izključen z rdečim kartonom in ekipa je padla v številčni zaostanek. V drugem polčasu je ameriška reprezentanca postopoma upočasnila tempo napada, glavni trener Hayes pa je začel menjavati glavne igralce. Zambija je okrepila kontrolo na sredini in se zanašala na Barbaro Banda, ki je ustvarila nekaj groženj, vendar ni mogla spremeniti rezultata igre.

Na koncu je ameriška ekipa zlahka zmagala s 3:0. Hayes je dobil prvo tekmo kot trener, kar je ekipi nedvomno dodalo samozavest k zmagi. Nato se bo reprezentanca ZDA v skupinskem delu pomerila z Nemčijo. Počakajmo in poglejmo njihov nastop.