Son Heung-min je dosegel 1 gol in 2 podaji, Južna Koreja je premagala Oman s 3:1

Moška južnokorejska nogometna reprezentanca je v drugem krogu azijskih kvalifikacij za svetovno prvenstvo skupine B v gosteh premagala Oman s 3:1 in dosegla prvo zmago v teh kvalifikacijah. Na tekmi je Son Heung-min dosegel 1 gol in 2 podaji, s čimer je južnokorejsko moštvo preobrnilo položaj. Dosegel je čudovit gol proti petim obrambnim igralcem.

Južnokorejska moška nogometna reprezentanca je kot tradicionalna azijska velesila že 10-krat zapored napredovala v finale svetovnega prvenstva, vendar je v skupinskem delu tega kroga najboljših 18 naletela na številne izzive. Južnokorejska ekipa, ki je bila v istem skupini, kot so Irak, Jordanija, Oman, Palestina in Kuvajt, je v prvem krogu Palestina nepričakovano izenačila 0:0. Tokrat je južnokorejska ekipa nujno potrebovala zmago za dvig morale, ko je v gosteh izzvala močni Oman.

Po začetku tekme je južnokorejska ekipa s premočjo moči hitro krenila v ofenzivo. Le 3 minute igre je Li Gangren, oblečen v dres Južna Koreja moštva, vratarju strel od daleč ubranil. V 10. minuti je Son Heung-min prodrl po levi strani in predlo. Hwang Hee-chan je zadel strel od daleč izven kazenskega prostora in pomagal južnokorejski ekipi pri vodstvu z 1:0. To je bil tudi prvi gol v tem krogu najboljših 18. Vendar je Oman v drugi polovici prvega polčasa postopoma našel ritem igre. V 36. minuti je Halsi z glavo poslal žogo, Ahmed pa je z voleja ubranil. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Saadi s predložkom pomagal Hamisiju pri zadetku z glavo in izenačil na 1:1.

image 2

V drugem polčasu je južnokorejska ekipa znova okrepila napad. V 50. minuti je Son Heung-min padel po tleh po obračunu z obrambnim igralcem v kazenskem prostoru. Sodnik Ma Ning je enkrat dosodil enajstmetrovko, a je po ogledu ponovitve VAR enajstmetrovko spremenil in razveljavil kvalifikacije. Po nadaljevanju tekme je južnokorejska ekipa izvedla več zaporednih napadov, vendar se nobeden ni spremenil v gol. V 60. minuti je Li Gangren z zaporednimi streli zgrešil cilj; v 73. minuti je strel Wu Shixuna pred vrati vratar odbil.

V kritičnem trenutku je Son Heung-min stopil naprej in povsem spremenil trend igre. V 82. minuti je Son Heung-min, v nogometni dresi kompleti s številko 7, prejel žogo na sprednji strani kazenskega prostora. Ob obleganju petih obrambnih igralcev je streljal naravnost z levico, žoga pa je odletela naravnost v mrtvi kot vrat. Južnokorejska ekipa je znova povedla z 2:1. V zadnjem trenutku tekme je Son Heung-min pomagal Zhuju Wenkuiju pri zadetku in izid izenačil na 3:1.

Predstava Son Heung-mina na tej tekmi je bila popolna in je pokazal njegove super osebne sposobnosti strelca svetovnega razreda. Prav z njegovim 1 golom in 2 podajama je južnokorejska ekipa osvojila ključne 3 točke v gosteh. Reprezentanca Omana je v tej kvalifikacijski tekmi doživela dva zaporedna poraza in z 0 točkami še naprej ostala na zadnjem mestu skupine. Stanje napredovanja je postalo vse hujše.

Za južnokorejsko ekipo je ta zmaga dvignila moralo ekipe. Naslednja tekma bo še bolj preizkusila potrpežljivost in moč vsake ekipe. Ne glede na to, ali bo to ekipa Južne Koreje ali ekipa Omana, upam, da bodo dosegli dobre rezultate.